Rehabilitant, jakiego wybrać

Złamania i urazy – fizjoterapia
Złamania są w stanie przytrafić się o jakiejkolwiek porze roku – chociaż statystyki klarownie pokazują, że najwięcej złamań jest porą zimową. Inne pory roku też przyczyniają się do tego, że ludzie łamią nogi i również ręce. Do takich sytuacji dochodzi na ogół na skutek ich nieuwagi oraz nieostrożności. To na nieszczęście jest już ludzką cechą oraz nic na nie się nie poradzi. Na szczęście dziś złamania to nie powód do płaczu czy lamentu. Medycyna ma skuteczne sposoby na to, aby leczyć połamane kończyny, a rehabilitacja po złamaniach doprowadza je do stanu sprzed wypadku.

Jeżeli na pewno jest ona prowadzona właściwie i w zgodzie z zaleceniami lekarza.
Nie właściwie każde złamanie co ważne jest takie samo. Są złamania, o bardziej skomplikowanym charakterze. W trakcie takich składanie złamanych detalów w znaczącej liczbie sytuacji wymaga zastosowania specjalistycznych śrub.

Czasem złamania złożone są koszmarnie oraz potrzebne jest łamanie kości oraz jej ponowne składanie. Wówczas czas leczenia zdecydowanie się wydłuża. Im dłuższe leczenie złamania, tym większe prawdopodobieństwo tego, że potrzebna będzie domowa rehabilitacja. Logicznym przecież jest, że ręka, która przez długi okres czasu znajdowała się w gipsie oraz zwolniona była z wszystkich działań, będzie wymagała ćwiczeń oraz rozruszania. W sytuacji domowej rehabilitacji przeważnie wystarczą ćwiczenia zalecone od lekarza. W pewnych sytuacjach ludzie na własną rękę poszukują wiadomości w sieci, odnośnie tego, jak przywrócić złamanej i poskładanej ręce poprzednia sprawność. Nie za każdym razem takie postępowanie jest słuszne. Zdecydowanie lepiej jest, kiedy chory decyduje się na to, aby jego rehabilitacja prywatnie odbywała się pod okiem specjalisty. Taki z całą pewnością wskaże właściwe ćwiczenia i ogłosi, jaka powinna być ich intensywność, ażeby nie przeforsować ręki.

Widzenia z takim rehabilitantem nie muszą odbywać się w znaczącej liczbie przypadków i regularnie. Czasami wystarczy jedno spotkanie w tygodniu i samodzielne ćwiczenia, jakich podejmie się chory. To przeważnie wystarcza, ażeby złamaną kość przywrócić do pełnej sprawności. Należy pamiętać, iż są gorsze nieraz choróbska jak stany po zwichnięciach kostki albo- przy stwardnieniu zanikowym bocznym lub zapalenie rozcięgna podeszwowego lub ostroga piętowa.

Zobacz: rehabilitacja Gdynia i Sopot.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s